Symbolika metek

Pielęgnacja, dopuszczalne sposoby czyszczenia oraz rodzaj właściwego użytkowania są w dużej mierze uzależnione od tego, jaki skład posiada konkretny dywan, wykładzina czy też chodnik dywanowy. Odpowiednia pielęgnacja wpływa nie tylko na wygląd wymienionych produktów, ale także możliwość ich długotrwałego użytkowania. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na metki oraz znajdujące się na nich oznaczenia, zawierające cenne wskazówki na temat eksploatacji produktu.

Wszystkie dostępne w naszym asortymencie dywany wełniane oraz syntetyczne mają metki, na których producent przy pomocy piktogramów określił zalecane sposoby czyszczenia, a także obchodzenia się z konkretnym wyrobem. Może się zdarzyć, iż poszczególne symbole mogą się między sobą nieco różnić, dlatego podczas ich interpretacji należy się kierować przede wszystkim zdrowym rozsądkiem i nie rozumieć ich w sposób dosłowny.

Do najczęściej występujących piktogramów na metkach dywanów wełnianych, chodników oraz wykładzin syntetycznych zaliczyć należy następujące oznaczenia:

symbol_a

– nie prać na mokro oraz unikać przemoczenia włókien

symbol_b

– nie czyścić w sposób chemiczny oraz przy pomocy odplamiaczy

symbol_c

– zaleca się suszenie produktu w pozycji poziomej, optymalnie w temperaturze pokojowej

symbol_d

– dopuszczalne szamponowanie przy użyciu gąbki lub miękkiej szczotki

symbol_e

– można stosować w pomieszczeniach z meblami na kółkach (produkt jest odporny na zarysowania i odkształcenia)

symbol_f

– produkt posiada właściwości antyelektrostatyczne bądź antyalergiczne

symbol_g

– istnieje możliwość stosowania produktu na schodach

symbol_h

– produkt posiada podwyższoną wytrzymałość